SPECIFICATIONS
| Product Specifications | |
|---|---|
| Product Size | 1"x12"x11/16" |
| Product Length | 1" |
| Product Width | 12" |
| Product Thickness | 11/16" |
| Product Weight | 4.41 lbs / piece |
| Material | Glass |
| Color | White |
| Finish | Glossy |
| Edge | Bevelled |
| Design | Qtr Round |
| Recommended Applications | |
|---|---|
| Bath Floors/walls | ✗ |
| Commercial Interior Floors | ✗ |
| Commercial Interior Walls | ✗ |
| Outdoor Floor | ✗ |
| Outdoor Wall | ✗ |
| Residential Countertops | ✗ |
| Residential Interior Floors | ✗ |
| Residential Interior Walls | ✓ |
| Shower Floors | ✗ |
| Shower Walls | ✗ |
| Backsplash | ✗ |
| Res. Light Floors | ✗ |
Description
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
