Description
C32 7W LED Torpedo Bulb 40K
C32/7/LED/D/40K 800 Lumens
LED Chandelier Bulb Torpedo Tip
7W Warm White 4000K
- Wattage : 7W
- Equiv. Wattage : 80W
- Output Lumen : 800
- Dimmable: Yes
Spec Sheet
Spec Sheet
Info
| Type | C32 Torpedo Bulb |
| Watt | 7W |
| Lumen | 800 |
| Color | 40K |
| Diffuser | Clear |
| Equiv. Wattage | 80W |
| Life Hours | 15,000 |
| Volt | 120V |
Additional Info
| Safety Listings | UL Listed |
| Spread | 360° |
| CRI | >85 |
| Location Rating | Damp |
| Warranty | 1 Year |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
