SPECIFICATIONS
| Product Specifications | |
|---|---|
| Product Size | 3/8"x6"x3/8" |
| Product Length | 3/8" |
| Product Width | 6" |
| Product Thickness | 3/8" |
| Product Weight | 0.07 lbs / piece |
| Material | Ceramic |
| Color | Green |
| Finish | Multi Finish |
| Edge | Bevelled |
| Design | Edge Trim |
| Recommended Applications | |
|---|---|
| Bath Floors/walls | ✗ |
| Commercial Interior Floors | ✗ |
| Commercial Interior Walls | ✓ |
| Outdoor Floor | ✗ |
| Outdoor Wall | ✗ |
| Residential Countertops | ✗ |
| Residential Interior Floors | ✗ |
| Residential Interior Walls | ✓ |
| Shower Floors | ✗ |
| Shower Walls | ✓ |
| Backsplash | ✗ |
| Res. Light Floors | ✗ |
Description
Cream Multi Finish Edge Trim Ceramic Moldings on GobekUsa with incredible discounts. Product size is 3/8x6x3/8. 30 Day Money Back Guarantee for 100% customer satisfaction. All our Moldings are in stock and ready to ship.
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
