SPECIFICATIONS
| Product Specifications | |
|---|---|
| Product Size | 2"x12"x1" |
| Product Length | 2" |
| Product Width | 12" |
| Product Thickness | 1" |
| Product Weight | 1.85 lbs / piece |
| Material | Marble |
| Color | White |
| Finish | Polished |
| Edge | Straight Cut |
| Design | Andorra |
| Recommended Applications | |
|---|---|
| Bath Floors/walls | ✗ |
| Commercial Interior Floors | ✗ |
| Commercial Interior Walls | ✓ |
| Outdoor Floor | ✗ |
| Outdoor Wall | ✗ |
| Residential Countertops | ✗ |
| Residential Interior Floors | ✗ |
| Residential Interior Walls | ✓ |
| Shower Floors | ✗ |
| Shower Walls | ✓ |
| Backsplash | ✗ |
| Res. Light Floors | ✗ |
Description
European Sugar Polished Andorra Marble Moldings on GobekUSA with incredible discounts. Product size is 2x12x1. 30 Day Money Back Guarantee for 100% customer satisfaction. All our Moldings are in stock and ready to ship.
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
