SPECIFICATIONS
| Product Specifications | |
|---|---|
| Product Size | Ashlar Patternx11/4" |
| Product Thickness | 1 1/4" |
| Product Weight | 17.7 lbs / square feet |
| Product Coverage (sq. ft. / pcs) | 4.5 |
| Material | Marble |
| Color | Beige |
| Finish | Reclaimed |
| Edge | Chiseled |
| Shape | Rectangular |
| Recommended Applications | |
|---|---|
| Bath Floors/walls | ✗ |
| Commercial Interior Floors | ✗ |
| Commercial Interior Walls | ✗ |
| Outdoor Floor | ✓ |
| Outdoor Wall | ✗ |
| Residential Countertops | ✗ |
| Residential Interior Floors | ✗ |
| Residential Interior Walls | ✗ |
| Shower Floors | ✗ |
| Shower Walls | ✗ |
| Backsplash | ✗ |
| Res. Light Floors | ✗ |
Description
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
